Wasze dedykacje
W8 4Me Siemka, dobrze gracie. Pozdrowienia z UK - Bart. Q78 Madonna - 4 Minutes (feat. Justin Timberlake & Timbaland) Pozdrowienia z Lublina. 😍 Krystek Jupiter Ace - Living In a Box Świetne radio, oby tak dalej w 2024 roku. Wszystkiego dobrego!

Życie Dja

DJ-e muzyki house i elektronicznej muzyki tanecznej – korzystaj z listy odtwarzania

today2023-04-10 1

Tło
share close

Lista utworów pomoże ci zostać znalezionym
Dołączanie tracklisty lub playlisty do swoich setów jest istotną częścią promowania swojej kariery jako artysty. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym profesjonalistą, odpowiednia lista odtwarzania to najlepszy sposób na zapewnienie, że twoje sety będą łatwo znajdowane przez house’owych headhunterów na całym świecie. Każda lista utworów daje Google możliwość indeksowania kluczowych wyszukiwanych haseł, takich jak tytuł utworu, wykonawca, remikser i wytwórnia. Wykorzystaj to jako narzędzie do bycia znalezionym przez fanów, którzy śledzą i wspierają ten sam styl co ty. Technicznie rzecz biorąc, playlista będzie promować Twój miks nawet wtedy, gdy śpisz!

W świecie muzyki house istnieją tysiące podziemnych, niepodpisanych i aspirujących artystów, to niesamowite, jak wiele muzyki nigdy nie trafia do głównego nurtu rynku. Nawet wtedy to, co nasza kultura uważa za “główny nurt”, jest nadal uważane za “podziemne” w świecie dużych wytwórni. Ważne jest, aby słuchacze wiedzieli, skąd pochodzi muzyka, aby ich ciężka praca również znalazła się w centrum uwagi.

Playlisty to branżowy standard
House i elektroniczna muzyka taneczna zawsze polegały na odkrywaniu nowej muzyki. Obowiązkiem DJ-a/artysty jest edukowanie swoich fanów i publiczności. Nie bój się dołączać playlisty do wszystkich swoich miksów – to branżowy standard i bez niej możesz łatwo zostać źle zinterpretowany jako leniwy lub powstrzymujący się od działań.

Minimalny format: ARTYSTA – TYTUŁ
Preferowany format: ARTYSTA – TYTUŁ – REMIKSER – WYTWÓRNIA
Przykład: DJ Smith feat Mary Jones – “It’s getting funky” (Funklord Club Remix) – K1 Music

Pokaż swoje wsparcie
Rzadko zdarza się, abyś stał się światowej sławy artystą wyłącznie dzięki swoim setom DJ-skim. Większość didżejów robi coś więcej niż tylko odtwarzanie muzyki. Często mają kombinację elementów pracujących dla nich, w tym audycję radiową, remiks/produkcję, rezydenturę w klubie, promowanie własnej nocy/imprezy lub wytwórni płytowej. Naturalnym krokiem dla wielu DJ-ów jest zajęcie się produkcją muzyczną lub remiksowaniem. Pewnego dnia twoja muzyka będzie częścią czyjegoś miksu i z pewnością masz nadzieję, że zostaniesz odpowiednio doceniony. Okaż swoje wsparcie i upewnij się, że doceniasz ich talent, umieszczając informacje o nich na swojej liście odtwarzania.

Twoja przyszłość zależy od Ciebie
Dzięki liście utworów świadczysz usługę na rzecz artysty lub wytwórni w przypadku, gdy słuchacz chce kupić dany utwór/ścieżkę. Niezależnie od tego, czy jesteś fanem, czy DJ-em – pomyśl o wszystkich przypadkach, w których słuchałeś miksu i POTRZEBOWAŁEŚ kupić określony utwór. Dowiedziałeś się, co to jest i kupiłeś go w iTunes, Amazon, Traxsource, Beatport lub w swoim ulubionym cyfrowym sklepie muzycznym. Dzięki odpowiedniej trackliście mówisz TAK przyszłości cyfrowego przemysłu muzycznego.

DAOB tworzy muzykę od 1997 roku. DAOB z powodzeniem połączył swoją pasję do muzyki house, talent do technologii i wiedzę o ludzkich zachowaniach jako webmaster strony [http://www.daob-music.com]. Strona ta jest siecią społecznościową poświęconą rozwojowi kultury muzyki house i elektronicznej muzyki tanecznej poprzez interakcję online.

Napisane przez: daobeuvj

Oceń

0%