Wasze dedykacje
DJ SeBs! SeBs! - Made In Summer Pozdrawiam i zapraszam co drugi piątek na mój Soundmix Zamawiam Armin van Buure, Vini Vici & Alok - United (feat. Zafrir) Witam, chciałem zamówić piosenkę Z komórki Dr. Motte & Westbam - Sunshine Siema, fajna ta nowa strona.

Muzyka klubowa

Jak powstawała muzyka elektroniczna?

today2023-09-10 17 5

Tło
share close

Muzyka elektroniczna narodziła się w dyskotekach i klubach nocnych w całym kraju na początku lat osiemdziesiątych. Dziś ten gatunek muzyki, znany również jako Electronic Dance Music lub EDM, to muzyka w dużej mierze tworzona przez disc jockeyów w celu stworzenia środowiska dla rozrywki opartej na tańcu.

EDM szybko stał się jednym z najpopularniejszych gatunków muzycznych na całym świecie, a niektóre formy muzyki elektronicznej to Breakbeat, Dance-punk, Eurodance, Freestyle, House, Techno i Trance. Choć korzenie muzyki elektronicznej wywodzą się z muzyki disco, która była bardzo popularna w latach 70. XX w., dopiero w latach 90. tego typu muzyka zyskała szerokie uznanie i w kolejnych latach stała się jednym ze współczesnych stylów muzycznych. Muzyka elektroniczna jest zazwyczaj tworzona przy użyciu sprzętu i instrumentów elektronicznych, takich jak syntezatory, automaty perkusyjne i sekwencery, i naśladuje unikalne dźwięki tradycyjnego instrumentu akustycznego.

Oprócz gatunków muzyki elektro, takich jak trance, techno, house i breakbeat, które są przeznaczone przede wszystkim do tańca. Niektóre gatunki muzyki elektronicznej, takie jak IDM i trip hop, są bardziej kojarzone ze słuchaniem niż z ruchami ciała. Trance, będący jednocześnie jedną z form gatunku muzyki elektronicznej, to połączenie muzyki techno, house i industrialu. Nazwa ta niewątpliwie wiąże się z postrzeganiem zdolności muzyki do wywoływania zmienionego stanu świadomości.

Wraz z rozwojem komputerów i technologii muzycznych oraz redukcją kosztów sprzętu muzycznego pojawiło się wielu przyszłych artystów i DJ-ów, którzy zaprezentowali swój talent i przenieśli muzykę elektroniczną na wyższy poziom. Ponadto wraz z pojawieniem się systemów nagrywania na dyskach twardych każdy użytkownik komputera może zostać muzykiem, stąd widzimy rosnący trend tworzenia zespołów sypialnianych, w których często sam zespół jest tylko singlem.

Napisane przez: daobevuj

Oceń

Komentarze do wpisu (0)

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola oznaczone * są wymagane


0%