Wasze dedykacje
Chcesz złożyć dedykację? Zrób to na daob-music.com/dedykacje i pozdrów znajomych Krystek Jupiter Ace - Living In a Box Świetne radio, oby tak dalej w 2024 roku. Wszystkiego dobrego! Michał Chciałem złożyć życzenia Wesołych Świąt dla całego radia. Jesteście super i gracie ekstra. Nie przestawajcie!

Muzyka klubowa

Przeszłość i przyszłość stylów muzyki tanecznej

today2023-05-10 3

Tło
share close

Niektórzy twierdzą, że muzyka house wywodzi się z Chicago w 1981 roku. Muzyka house, będąca ucieczką od życia ulicznego i gangów, zapewniła wstrzemięźliwość niespokojnej świadomości ówczesnej młodzieży. Pozwoliło im to na kontakt z rówieśnikami, a jednocześnie przetańczyli wszelkie problemy.

Muzyka techno, która według niektórych wywodzi się z Detroit na początku lat 90., mogła mieć swój początek w wyniku ewolucyjnego postępu różnych nowych tekstur, wzorów i dźwięków, które pojawiały się na całym świecie.

Tworzyły się nowe urządzenia muzyki elektronicznej, a dźwięki elektroniczne pojawiały się same. Kopnięcie i werbel stały się rytmem serca piosenki. Bas stał się główną siłą napędową. Syntezator był melodią, która przyciągała ludzi do drzwi nocnego klubu i sprawiała, że ​​tańczyli od zmierzchu do świtu.

Z biegiem lat niektóre z różnych gatunków i podstylów, które wyłoniły się wraz z tym nowym brzmieniem, zostały nazwane: Deep House, House, Techo, Megabeat, Electro House, Disco House, Funky House, Garage, Techno, Industrial, Electronica, Breakcore , Micro-house, Underground, Trance, Ambient, Breaks, Minimal Techno i wiele innych.

Ale patrząc na to, gdzie jesteśmy teraz, to grupy muzyczne z lat 60. były weteranami tego nowego brzmienia. Zespoły takie jak „The Tornados” stworzyły w 1962 roku jedną z pierwszych techno-popowych piosenek zatytułowaną Telstar, która stała się dla zespołu hitem numer jeden na liście Billboardu. W utworze wykorzystano Clavioline, instrument przypominający klawiaturę o bardzo charakterystycznym elektronicznym brzmieniu. Telstar był pierwszym hitem numer jeden w USA autorstwa brytyjskiej grupy. Początkowo sądzono, że piosenka jest po prostu nowatorską płytą, mającą skłonić ludzi do myślenia o początkach ery kosmicznej. Nie zdawali sobie wtedy sprawy, jak ewolucyjny stanie się ich zapis.

Od tego czasu DJ-e i remikserzy (zarówno mężczyźni, jak i kobiety) pojawili się na scenie muzyki tanecznej, tworząc zupełnie nowe brzmienie przyszłości. Dzięki swojemu talentowi do remiksowania różnych dźwięków, kawałków i beatów wielu DJ-ów stworzyło taneczne single numer jeden. W ten sposób opracowali nowy kunszt i sposób, w jaki mogą zostać usłyszani przez wpływowych graczy branży muzycznej. Co więcej, nadal rywalizują o to, by zostać najlepszymi mikserami i najpopularniejszymi DJ-ami w klubach. Sami stali się gwiazdami.

Jeśli chodzi o wszystkie wprowadzone formy muzyczne i gatunki, nie ma obecnie jednego brzmienia ani gatunku, który byłby samodzielny. Muzyka jest tak różnorodna, jak wyobraźnia twórców. Ale przełomowe rozwiązania, takie jak The Tornados i Kraftwerk, pomogły utorować drogę.

Bądź na bieżąco, ponieważ kolejni przełomowi siedzą teraz w swoich studiach (lub dźwiękoszczelnych szafach w sypialniach), tworząc właśnie w tej chwili najgorętsze „nowe brzmienie”. I idąc w przyszłość, kto wie, jaki tytuł będą miały te dźwięki. Być może sam wymyślisz kolejny nowy styl. Jeśli tak, to co zostanie wymyślone? Publiczność na całym świecie z pewnością będzie słuchać.

Napisane przez: daobeuvj

Oceń

0%